• https://www.facebook.com/cengiz.ulku
  • https://twitter.com/cengizulku

Anasayfa

Her yıl anneler günü zamanı çeşitli şiirler, yazılar, hikayeler , sosyal medya da ve maillerde dolaşır. Aslında hoş da şeyler. Gerçekten anne için yazılmış sayısız yazı vardır. Onların dünyanın en değerli varlığı olduğunu ve değerlerini anlatırken kelimelerin az geldiği kanısındayım. Bu hikayelerden biri var ki kaynağını bilmiyorum, arada bir okuyasım gelir. Sanırım sizlerde okumuşsunuzdur. Belki bu bloglarda bile yazılmıştır ama yine de sizlerede benim yaptığım gibi bir kez daha okumanızı tavsiye ederim
04.05.2013
Üç tarafı denizle çevrili olupta bu kadar az faydalanan bir ülke var mıdır? Sanmıyorum İnternetten biraz araştırdığınızda sadece denize kıyılarımızın uzunluğunun 8.333 km olduğunu göreceksiniz. Eğer bu araştırmaya göl kıyıları ve büyük nehirleri de içine alarak değerlendirirsek neredeyse 2 katına çıkacak bir su kıyısı çıkar karşımıza. Bu kadar uzun kıyısı olmak bir ülke için ne büyük şans olduğunu, denizi olmayan ülkelere sormak lazım.
04.05.2013
Bana mı denk geliyor bilmiyorum, Çeşitli nedenlerle İstanbul’a, Ankara’ya yada farklı bir şehre gittiğimde bolca taksi kullanmak zorunda kalıyorum. Tabii taksici sohbet etmek istiyor. Doğal olarak ilk sorusu nereden geliyorsunuz? Veya Nerelisiniz? Oluyor İzmir cevabı verdiğimde %95 inin gözleri parlıyor. Sanki Paris, New York demişim gibi bir tepki veriyor.
04.05.2013
Altın fiyatları biraz biraz duruldu, ama hala değerinin üstünde bir satışı var. Örneğin Çeyrek altın 140 civarı satılması gerekirken, 145-155 TL arsında değişiyor. Ata lira 565 civarı satılması gerekirken, o da 590-600 TL arsında satılıyor.
04.05.2013
Bravo Gülse Birsel’e… O itici kız Eylem'den (Gonca Vuslateri) ne biçim karekter yarattı. Tabii onu da tebrik etmek lazım. Giderek aynılaşan esprilere yepyeni bir şekil verdi. Türkiye son günlerde Vasfiye Teyze gibi konuşuyor. Bu kadar kısa zamanda insanların diline dolanması büyük başarı. Bugünlerde herkes fonomeni oldu“Ne çektin be” diye başlıyor söze…
04.05.2013
Bilmiyorum sizler ne kadar radyo dinliyorsunuz, ama bizim ailede çok dinlenir. Radyoyu sevdiren kişilerin başında Alem FM’de program yapan Nihat Sırdar’ın sabahları Nihatla Muhabbet programı (07:00-9:00 saatleri arası) ve o bittikten sonra yine aynı radyoda başlayan Güçlü Mete’nin Kripto Odası (09:00-10:30)…
04.05.2013
7 Kasım 2012 - Kurban Bayramı tatilinde (26-29 Ekim 2012) eşim ve iki kızımla birlikte İsviçre'nin Basel, Zürih, Luzern, Bern, Zug ve İnterlaken şehir ve kasabaları dolaşma fırsatı bulduk. Üç gün içinde sonbaharın bütün güzelliklerini gördük, kışı da, yağmuruyla, soğuğuyla ve karıyla yaşadık. Sizlere bu kadar kısa sürede gördüklerimizi ve izlenimlerimi aktarmak istiyorum.
07.11.2012
21 Mayıs 2012 - Babam Prizren doğumlu... ama ancak 46 yaşımda Prizren'e gitme fırsatı buldum... Dünyanın birçok ülkesine gitme fırsatım oldu. Çok şaşkınlıkla gördüğüm yapılar, tarihi yerler, değişik coğrafyalar, iklimler, insanlar, yaşam şekilleri. Ama Prizren’e gittiğimde işin içine duygular da girince, sanki bütün gördüğüm yerlerden daha güzel, daha farklı, daha sıcaktı… Çünkü bu topraklar, benim ve ağabeylerimin varolma sebebi olan babamı yaratmıştı… 17-19 Mayıs tarihlerinde eşim ile birlikte nihayet babamın doğduğu ve hayatının ilk 27 yılını geçirdiği, Kosova'nın Prizren şehrindeydim.
21.05.2012
 7 
İLGİNÇ YAZILAR
Üyelik Girişi
Saat Kulesi
Site Arama