• https://www.facebook.com/cengiz.ulku
  • https://twitter.com/cengizulku
33. Dünya Ritmik Cimnastik Şampiyonası İzmir’de başladı. Ama bilen yok!

61 Ülkeden yüzlerce sporcunun katıldığı Dünya Ritmik Cimnastik Şampiyonası açılış gösterileri dün akşam Atatürk kapalı spor salonunda yapıldı. Dünyanın en başarılı takımlarının katıldığı bu organizasyonda özellikle Rus Milli takımı gösterisini Tarkan’ın Şıkıdım şarkısıyla yapıyor. Ayrıca Alman milli takımında teklerde 9 kez gençler şampiyonluğu, yetişkinlerde de 2012 yılında Almanya 2. liği bulunan Türk kökenli Rana isimli bir kızımız yarışacak.

Enteresan olanı dün açılış gösterileri yapılan şampiyonanın İzmir’de kimse tarafından bilinmemesi. Bilinmez, çünkü pazar günü İzmir’in bir ucundan diğer ucuna gittik, hiç bir yerde küçük de olsa afiş göremedik. Olayı sadece konuyla ilgili olan insanlar biliyor ve birbirine söylüyor.

Yazık!... çok yazık!...  Adı üstünde “Dünya Şampiyonası…”  Böyle bir organizasyon ile reklam yapmayacaksında ne zaman yapacaksın. Niçin İzmir’de yapılıyor?  Açılış gösterilerinde dahi küçücük tribünleri dolduramayacak bir İzmir düşünemiyorum. Eee insanların haberi olmazsa ne yapsın.

Benden söylemesi, 28 Eylül’e kadar İzmir, muhteşem gösterilere ev sahibi...

  
1751 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
İLGİNÇ YAZILAR
Üyelik Girişi
Saat Kulesi
Site Arama